SSSSorularınızın Cevapları

Hangi hastalara bakıyorsunuz?

Kurumumuzda Alzheimer, Demans, Parkinson, Şizofreni, Psikoz, Anksiyete, Onkoloji, Felç, Palyatif, Bipolar, Obsesif Kompulsif, Koloastomi, Pegli Hasta, NG’li hasta gibi bireylere bakım yapılmaktadır.

Ne tür yerlerde zamanlarını geçiriyorlar?

Kurumumuzda 3 toplu alanımız mevcut olup ayrıca bulundukları dairelerde mutfağımız mevcuttur. 1 kış bahçesi, 2 salonumuz bulunmaktadır.

Yaşlılarımız ister dairelerindeki mutfaklarda özel zevklerini sürebilir yada toplu yerlerde sosyalleşip televizyon izleyip oyunlara, sohbetlere katılabilirler.

Bir günleri nasıl geçiyor?

Kurumumuzdaki yaşlılarımız güne, bakıcı personeller tafarından uyandırılıp, bakımı yapılıp ağırlandıktan sonra kahvaltı ile başlıyorlar. Kahvaltılarımızı yapan yaşlılarımızın bakımına geçiyoruz. Bakımları yapılan yaşlılarımızı oturabilecekleri, oyunlar oynayıp sosyalleşebilecekleri yerlere götürüyoruz. (kış bahçesi, salon, daire mutfakları, tooplu odalar) İstirahate çekilmek isteyen hastalarımızı ağırlayıp öğlen yemeğini bekliyoruz.

Öğlen yemeği ile birlikte günü ortalıyoruz. Öğlen yemeğinden sonra yaşlılarımızla çay saatine oturuyoruz. Çaylarımızın gelmesiyle yaşlılarımız sohbet, oyun, yürüyüş, özel bakıma ihtiyacı olanlara özel bakım, müzik dinleme gibi aktiviteler yaparak onların ruhlarına can aşılamayı amaçlıyoruz.

Ruhsal bakımımızdan sonra fiziki bakıma geçiyoruz. Bakımımızı tamamladıktan sonra akşam yemeğimiz geliyor.

Akşam yemeklerini yiyen yaşlılarımızı ağırlayıp akşam yemeğinden sonra zaman geçirebilecekleri tv odası, salon, mutfak ya da odalarında günü ağırtırız.

Günün yorgunluğunu çeken yaşlılarımız ara öğün (çay, kek, kahve, mama, çorba) yenmesiyle yaşlılarımızı ağırlayıp bakıma geçiyoruz.

Bakım sonrası yaşlılarımızı odalarına çıkarıp istirahate çekilirler. İstirahate çekilen yaşlılarımızı saat başı kontrollerle geçirdiğimiz bir günü 7/24 tekrarlıyoruz.

Ziyaretler nasıl oluyor?

Ziyaretlerimiz sabah 10:00 ile akşam 18:00 arasında haftanın 7 günü gerçekleştirme gayretinde olmanızı istiyoruz. 

Bu saat dilimi uyamayan yaşlı yakınları için bizi arayıp bilgimiz dahilinde ziyaretlerini gerçekleştirmelerini rica ediyoruz.

WhatsApp
Telefonla Ara